Egumenita.ro foloseste cookie-uri pentru a imbunatati experienta de navigare si a asigura functionalitati aditionale. Detalii
Back To Top
0
X

Va rugam completati toate campurile pentru activarea alertei
Doresc sa fiu anuntat cand produsul revine in stoc
X

Livrarea Comenzilor

Comenzile primite in ziua respectivă se livrează a doua zi calendaristică.

Comenzile sunt livrate prin firma de curierat GLS Curier, livrarea făcându-se la adresa indicată de client, in ziua urmatoare lucratoare, dupa preluarea coletului, pe intreg teritoriul Romaniei intre orele 08:00 si 17:00, de Luni pana Vineri. 
Transportul este gratuit in Romania la comenzi peste 80 lei.

Transportul international este suportat de client. Acesta isi poate alege mijlocul de transport care este cel mai convenabil.

X

Modalităţi de plată

1. Ramburs (numerar la curier)

La livrare, puteţi achita contravaloarea produselor şi serviciilor comandate.

2. Transfer bancar / Internet Banking (procesarea comenzii se face dupa confirmarea platii de catre banca,poate dura 2-3 zile)

3. Plata prin card

Plata prin card este disponibilă pentru comenzile online şi poate fi efectuată prin carduri tip:

  • Carte de debit
  • Carte de credit

Cardul prin care se face plata trebuie să fie emis sub sigla Visa/Mastercard.

Plata prin card se face prin intermediul mobilPay, un serviciu securizat de plăţi online prin card, efectuându-se printr-o pagină securizată, eliminând astfel posibilitatea unor fraude.

Puteţi efectua plata prin card după plasarea comenzii, alegând la “Metoda de plată” opţiunea numită “Plata prin card”.

După plasarea comenzii prin intermediul butonului “Trimite comanda” o să fiţi redirecţionaţi pe pagina efectuării plăţii prin card, unde trebuie să completaţi datele de pe card şi numele deţinătorului pentru a putea plăti.

Pe această pagină trebuie să completaţi numărul cardului, de pe faţa acestuia, data expirării, codul CVV2 / CVC (de regulă ultimele 3 cifre tipărite pe spatele cardului).

După verificarea datelor şi a sumei de plată puteţi incheia tranzacţia printr-un click pe butonul “Plătesc în siguranţă”.

 

 

X
Cos

Biserica pacatosilor

Cod Produs:
Alertapret Adauga in Wishlist Cere Informatii
Biserica pacatosilor

Pret cu TVA:

750 LEI

1500 LEI
Alerta Stoc
Tel
DETALII
LIVRARE Livrare
MODALITATI
DE PLATA Plata
Autor: Preot Varnava Iankos
Editura: Egumeniţa
Categorie: Alte categorii
Format: 13/20
Numar Pagini: 288
ISBN: 978-606-550-238-3

Biserica noastră cinstește și promovează evenimentul sfințeniei. Sfântul este un eveniment istoric, este darul și rodul Sfântului Duh, este acela care-și ridică de bună voie crucea sa umplându-se de harul Preasfântului Dumnezeu. În Biserica noastră sfânt nu este socotit cel nepăcătos sau cel desăvârșit moral, ci acela care a dobândit o legătură cu Dumnezeu, care L-a iubit pe Dumnezeu, s-a legat de El, și Dumnezeu a devenit centrul vieții lui. Biserica nu există ca să-l mângâie pe om pentru problemele lui cotidiene. Biserica nu există ca spațiu al certificării virtuții noastre, Biserica nu există ca să satisfacă promovarea și recunoașterea noastră socială, ci există ca spațiu al vieții, ca spațiu al libertății, ca spațiu al dragostei, ca spațiu al relației cu Dumnezeu, și prin Dumnezeu cu fiecare om. Sfințenia este o invitație provocatoare către fiecare dintre noi. Nu am venit la existență ca să facem o familie și apoi să murim fără să fi fost avuți în vedere de Dumnezeu. Taina vieții pe care ne-a dăruit-o Dumnezeu este o invitație la sfințenie, adică la unirea cu Dumnezeu. Este o invitație la a bănui pentru ce motiv trăim. CUPRINS Cuvânt înainte ..................................................................... 7 Biserica păcătoşilor .......................................................... 11 Necredința cea „bună” .................................................... 17 Acele femei care L-au iubit fierbinte pe Hristos ...... 26 Căutând sinele nostru pierdut ...................................... 31 Măsurând propășirea noastră duhovnicească ......... 38 Păcatul și singurătatea .................................................... 46 Suntem vrednici de Rai ................................................... 54 Hristos îngăduitorul ........................................................ 60 Depășirea logicii ............................................................... 66 Acela care voiește să creadă ........................................... 74 Dorirea lui Hristos ............................................................ 81 Deznădăjduirea optimistă ............................................. 87 Hristos ne deschide calea ............................................... 92 Nu se mântuiește acela care se simte sigur ............... 99 În ciuda păcatelor noastre, nădăjduim! .................... 104 Cultul personalității, hulire a lui Dumnezeu ......... 110 În greutăți ne scandalizăm ........................................... 115 Dumnezeu ne iartă, ne iubește ................................... 122 Răsturnarea moralei lumești ....................................... 128 Atunci când Dumnezeu se retrage ............................ 135 Calea suferinței ............................................................... 141 Creștin „viu” sau mort? ................................................ 148 Din singurătate în comuniune .................................... 156 286 Cuprins Biserica îi primește pe toți ............................................ 167 Viața noastră să devină Dumnezeiasca Liturghie ... 174 Binecuvântarea „sărăciei” ........................................... 179 Mântuirea omului este mai presus de lege ............. 185 Căutarea lui Hristos ....................................................... 189 Relație de viață ................................................................ 194 Păcatul suficienței de sine ............................................ 201 Binecuvântarea neputinței .......................................... 207 Atrăgându-L pe Dumnezeu ........................................ 213 Osteneala iubirii .............................................................. 220 Puterea rugăciunii .......................................................... 227 Smerenie și dragoste ...................................................... 232 Dumnezeul iubirii părintești ...................................... 237 Dragostea este viață ....................................................... 241 Să devină Hristos văzut în viața noastră ................. 247 Crucea mântuirii noastre ............................................. 252 „Credință, post și rugăciune” ..................................... 257 Deznădejdea și împietrirea inimii ............................. 262 Vistieria fecioriei ............................................................. 268 Certitudinea dragostei .................................................. 274 Privilegiul întunericului ............................................... 278

Adauga un review

Adauga un review

In aceeasi categorie

Stalingrad
-5%
Stalingrad
Autor: Berilă, Sorin
Editura: Christiana
Pagini: 164
1800 LEI

1710 LEI

Frumuseţea Sfinţeniei – Prolegomene La O Estetică Filocalică
-5%
Euharistia. Taina Împărăţiei
-10%
2500 LEI

2250 LEI

Scara
-10%
Scara
Autor: Sfantul Ioan Scararu
Editura: Reintregirea
Pagini: 452
4800 LEI

4320 LEI

Episcopul Gherasim Putneanul - Cuminţenia Candelei
-5%
Păcate și Virtuți
-50%
1100 LEI

550 LEI

De acelasi Autor

Biserica Pacatosilor
-50%
1500 LEI

750 LEI

S.C. EGUMENITA SRL GALATI

Str. Mihail Kogalniceanu nr.29
Cod 800380
Tel/Fax: 0236 326730
e-mail: editura@egumenita.ro
Mobil: 0756.067.486
SC EGUMENITA SRL
CONT BANCAR (LEI): RO08RNCB0141032876560001
BANCA COMERCIALA ROMANA
CONT BANCAR (EURO): RO78RNCB0141032876560002
BANCA COMERCIALA ROMANA
COD SWIFT: RNCB RO BU


Libraria Lumina
Galati, str Nicolae Balcescu, nr 5-7
Mobil: 0756067487

Fii Alaturi de Noi!


Visa Mastercard
Facebook Wishlist