

Livrarea Comenzilor
Comenzile primite in ziua respectivă se livrează a douazi calendaristică.
Comenzile sunt livrate prin firma de curierat GLS Curier, livrarea făcându-se la adresa indicată de client, in ziua urmatoare lucratoare, dupa preluarea coletului, pe intreg teritoriul Romaniei intre orele 08:00 si 17:00, de Luni pana Vineri.
Transportul este gratuit in Romania la comenzi peste 150 lei.
Transportul international este suportat de client. Acesta isi poate alege mijlocul de transport care este cel mai convenabil.

1. Ramburs (numerar la curier)
La livrare, puteţi achita contravaloarea produselor şi serviciilor comandate.
2. Transfer bancar / Internet Banking (procesarea comenzii se face dupa confirmarea platii de catre banca,poate dura 2-3 zile)
3. Plata prin card
Plata prin card este disponibilă pentru comenzile online şi poate fi efectuată prin carduri tip:
Cardul prin care se face plata trebuie să fie emis sub sigla Visa/Mastercard.
Plata prin card se face prin intermediul mobilPay, un serviciu securizat de plăţi online prin card, efectuându-se printr-o pagină securizată, eliminând astfel posibilitatea unor fraude.
Puteţi efectua plata prin card după plasarea comenzii, alegând la “Metoda de plată” opţiunea numită “Plata prin card”.
După plasarea comenzii prin intermediul butonului “Trimite comanda” o să fiţi redirecţionaţi pe pagina efectuării plăţii prin card, unde trebuie să completaţi datele de pe card şi numele deţinătorului pentru a putea plăti.
Pe această pagină trebuie să completaţi numărul cardului, de pe faţa acestuia, data expirării, codul CVV2 / CVC (de regulă ultimele 3 cifre tipărite pe spatele cardului).
După verificarea datelor şi a sumei de plată puteţi incheia tranzacţia printr-un click pe butonul “Plătesc în siguranţă”.


Trăim într-o lume rănită. Cu toţii ştim asta. Suferim, purtăm în spate traume, suntem îngrijoraţi pentru ziua de mâine. Şi această lume are cea mai adâncă nevoie de bucurie. Nu de o veselie falsă, ci de acel râs care ţâşneşte din tine ca o eliberare. Care spune: „Chiar şi aici, chiar şi aşa, eu mă voi bucura. Voi trăi”.
Bucuria nu este un lux, este un element de rezistenţă. Nu este necunoaştere, este faptă de credinţă. Bucuria este atitudinea pe care o luăm în faţa întunericului. Este un mod de a spune întunericului: „Nu te voi lăsa să mă înghiţi”.
Sfântul Porfirie spunea: „Creştinul trebuie să fie bucuros. Nu lăsa tristeţea să-şi facă cuib în tine. Bucuria este de la Hristos”.
Sfântul Serafim de Sarov îi saluta pe oameni cu cuvintele: „Hristos a înviat, bucuria mea!”. Nu zicea: „Hristos a înviat, plângeţi!”. Nici „Hristos a înviat, înfricoşaţi-vă”. Ci zicea: „Râdeţi, bucuraţi-vă, prăznuiţi, moartea şi-a pierdut puterea”.
Există ceva în mine, în tine, în noi toţi, pe care niciun întuneric nu-l poate stinge. Suntem fiii Învierii. Fiii Luminii. Ne bucurăm şi dăm slavă lui Dumnezeu pentru asta. Nu ne e frică, nici ruşine să râdem, nu trebuie să dăm socoteală pentru bucuria pe care o simţim ca fii ai lui Dumnezeu.